hjälp-text

REKLAM

Logga in »

REKLAM

researrangörer

Researrangörer

Boka resan / hotell.

Här finner du möjlighet till prissökning/bokning av resor, samt länkar till många researrangörer

(Om du inte ser boknings-rutorna beror det på att du har ett reklam-filter aktiverat i din webbläsare)
Sök resa
Länkar till olika resebyråer

uppdelning: [namn], [specialistområde], [telnr], [e-post]

A

Adventura, (konferensresor med totalkoncept), 08-669 67 00, info@adventura.se

Aer Lingus / TMS AB, (Irland, etc.), 08- 411 52 62

Afro Caribbean, (Afrika, Västindien) 08-30 21 03

Apollo resor, (Charter, etc.), 08-673 85 00

Ask mr Nilsson (Resor för större grupper, företag och organisationer, skräddarsytt eller paket)


B

BIG Travel (Hela världen) 08-663 06 10 stockholm2@bigtravel.se

Bilresor AB, Danmarksresor, (Danmark), 031-795 20 20

Boltra Travel AB, (Syd Amerika, Bolivia + Peru), 08-10 34 33


D

Dahls safariresor, (Safari, Kilimanjaro-vandringar, Tanzania.), 070-4967400 info@dahlsafaris.se

Danmarksresebyrån, 040-30 78 00


E

EF Språkresor, (Språkresor), 08-587 930 30

Excalibur Tours, (Europa), 0200-38 14 14, info@excaliburtours.se


F

France Tours AB, (Frankrike spec.), 011-12 78 10, info@francetours.se


G

Globetrotter, (Hela världen), 08-679 93 00, 08-506 115 00, globetrotter@globetrotter.se

Goexplore - resor för unga 18-31 år som vill jobba i Australien eller andra delar av världen)

Golfresan, (Golfresor), 0770-22 00 50, info@golfresan.se


H


I

Indcen Resor (Indien, världen runt), 08-562 650 00 sami@indcen.se

Islandsresor, (Island), 08-640 67 00, info@islandsresor.se

Israel Resor / Israel Tours, (Israel), 08-661 25 00, israel@israel-tours.se

Italia Travel, (Italien), 08-614 50 60, info@italiatravel.com


J

Jambo Tours AB, (div), 08-24 00 55, info@jambotours.se

Japanexperterna, (Japan), 08-559 19 848, info@japanexperterna.se

Japanspecialisten, (Japan), 08-566 245 00, info@japanspecialisten.nu


K

Kenzantours, resor utöver det vanliga, afrika, indiska oceanien & fjärran öster

Kilroy Travels Sweden AB,(för unga/studerande), 08-234515, stockholm.sales@kilroytravels.com

Kon-tiki resor, (Sydamerika), 08-31 26 00, info@kon-tikiresor.se


L

La Famiglia, (specialresor Italien), 031 - 13 95 85

Larsson Resor AB, (Buss och flyg), 08-34 82 00, kontor@larssonresor.se

Lotus Travel, (Kina), 08-545 188 40, info@lotustravel.se

Läs och Res, (Asien, Afrika, Sydamerika och Oceanien), 08-452 96 96


N

Nygren & Lind Resebyrå AB, (div), 08-661 10 50


O

Odenresor, (div), 08-654 19 00, info@odenresor.se

OLKA Sportresor (sportresor), 08-16 00 20, info@olka.se


P

Paradisresor, (skräddarsydda kulturresor), 08-718 07 13, info@paradisresor.se

Peruspecialisten, (peru), 08-649 94 32, info@peruspecialisten.nu

Penguin Travel, (specialresor till Bulgarien, Mongoliet, Ryssland, transibisriska järnv), 046-235244

Provotum, (Spanien)


R

Resecentrum, (Mellanöstern, Afrika, världen), 08-16 88 00, info@resecentrum.se

Resemarknaden AB, (div), 08-14 07 90, info@resemarknaden.se

Resevaruhuset, (diverse resor), 020-53 53 00, city@resevaruhuset.se

Resia (div.), 08-402 68 20, 08-229922, 020 98 98 98

Restresor, (sista minuten flygresor)

Ryssbybygdens Buss, resor till Europa - stadsresor, vandringsresor, cykelresor mm.


S

Safari Guide Africa  (förmedlar safari-, golf-, vin-, bad och andra resepaket), 08-559 22 542

Scandorama  (weekend), 040 600 00 00, info@scandorama.se

Solresor, (semesterresor)

STF Resor, (Svenska turistförening), 020 - 29 29 29, info@stfturist.se


T

Temaresor, (spec.resor), 08-669 00 10, info@fritidsresor.se

Ticket Office Arlanda, (jourkontor, delat av flera resebyråer), 08-21 50 20

Ticket Resebyrå (div.), 08-611 50 20, 08-30 90 77 bl.a.

Tour Pacific - (Exklusivare resor till Oceanien)

Travel 2, (exotiska researr. för två), 08-33 30 22, info@travel2.se

Travellink.se, (resesökmotor), 0770 - 456 470, privatresor@travellink.se

Travelmarket.se, (resesökmotor)

TUI, (Charter)


U

Ungernspecialisten Alterfors Resor AB, (Ungern), 08-660 50 03


V

Vagabond, (flygbiljetter världen), 08-20 34 34, info@vagabond.se

Ving Resor, (Charter etc.), 0771 - 995 995 info@ving.se

volanda_resor

Volandoresor, (resor, flygbiljetter, Money Transfer), 08-333 600, info@volandoresor.se


Ä

Äventyrsresor, (Äventyr), 08-654 11 55, info@aventyrsresor.se

 
(Meddela gärna om det är några länkar eller resebyråer som inte längre är aktuella, eller om ni saknar någon resebyrå, eller har en resebyrå som vill stå med i listan kontakt »)

HEM

UPP

Kontakta reseledaren.nu: Kontakt
Om cookies på reseledaren.nu: Cookies
Om reseledaren.nu
Sajtkarta

© Copyright 1997 - 2016 www.reseledaren.nu
Alla rättigheter reserverade, med resevration för fel.


www.reseledaren.nu - världens hemsida!